Studentja Donjeta Nikēi pjesė e “Tribuna Channel”

Falė praktikave tė zhvilluara dhe profesionalizimit tė treguar nga ana e profesorėve, studentėt e UBT-sė po kualifikohen pėr drejtimet pėrkatėse, andaj po depėrtojnė lehtė nė tregun e punės. Donjeta Nikēi ėshtė studente nė UBT, e cila po pėrfundon suksesshėm studimet bachelor nė fakultetin Media dhe Komunikim. Para njė viti ajo ishte punėsuar nė televizionin “Tribuna Channel”, nė Prishtinė, si dhe ėshtė e vetmja femėr qė aktualisht punon nė anėn teknike, konkretisht nė regjinė e kėtij televizioni.
Nikēi ka thėnė se UBT ėshtė njė institucion i cili ofron mundėsi si pėr marrje tė njohurive nga njė personel akademik, ashtu ofron vizita me karakter studimor. Derisa, dihet tashmė, edhe diploma e UBT-sė, ėshtė e njohur ndėrkombėtarisht.

“Ėshtė privilegj qė ende pa i mbaruar studimet themelore tė gjendem nė treg tė punės. Pa dyshim, ndjehem krenare qė para tri viteve kam zgjedhur pėr tė studiuar nė UBT, sepse synimet tė cilat i pretendoj po i realizoj falė mundėsive qė mė ka ofruar ky institucion i arsimit tė lartė”, ka thėnė Nikēi.

Ajo ka theksuar se zhvillimi i vizitave studimore nėpėr mediume u ka ndihmuar atyre qė tė shohin nga afėr natyrėn e punės, anėn teknike tė mediumeve, organizimin, si dhe ndarjen e detyrave ditore nėpėr redaksitė e ndryshme.

“UBT ofron kombinim tė anės teorike dhe praktike, andaj studentėt po dalin tė pėrgatitur pėr tregun e punės. Falė studimeve e njohurive tė marra, unė kam dal e pėrgatitur nė tregun e punės”, tha ajo.

UBT ka tė akredituar si nivelin Bachelor dhe atė Master tė fakultetit Media dhe Komunikim, ku aftėson dhe specializon studentėt nė kėtė drejtim./rajonipress/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma