9 vjet e 3 muaj burg shqiptarit: Ka ngufatur gruan me fustanin e saj

Vrasja ka ndodhur verėn e kaluar, kur, gjatė njė zėnke nė mes tyre, burri e ka marrė fustanin e saj dhe e ka ngufatur nė qafė me tė.
Sot, Gjykata e Landit nė Regensburg, Gjermani, i ka shqiptuar dėnimin me 9 vjet e tre muaj burg njė shqiptari me shtetėsi gjermane, shkruan tvaktuell.com. Personi 46 vjeēar ėshtė dėnuar pėr veprėn penale goditje vdekjeprurėse, gjegjėsisht mbytje me ngufatje tė bashkėshortes sė tij 37 vjeēare.

Vrasja ka ndodhur verėn e kaluar, kur, gjatė njė zėnke nė mes tyre, burri e ka marrė fustanin e saj dhe e ka ngufatur nė qafė me tė, transmeton albinfo.ch. Gruaja ka vdekur nga paralizimi i shkaktuar me kėtė rast.

Nė fillim tė procesit, personi tashmė i dėnuar kishte bėrė njė pranim gjysmak tė veprės. Sikur mbrojtėsi i tij ashtu dhe prokuroria kishin kėrkuar njė ulje tė dėnimit pėr kėtė shkak. Por, trupi gjykues ka menduar ndryshe dhe i ka shqiptuar atij njė dėnim relativisht tė lartė.

http://www.albinfo.ch/9-vjet-e-3-muaj-burg-shqiptarit-ka-ngufatur-gruan-me-fustanin-e-saj/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma