Caktohet masa e paraburgimit ndaj dy tė pandehurve qė sulmuan policėt

Gjilan - Gjykata Themelore nė Gjilan ka aprovuar kėrkesėn e Prokurorisė Themelore tė Gjilanit, mbi caktimin e masės sė paraburgimit ndaj tė pandehurve E.A. dhe T.A. nė kohėzgjatje prej njė (1) muaji.
Tė pandehurit E.A. dhe T A. shtetas tė Republikės sė Kosovės, me datė 04.04.2017 rreth orės 20:00 minuta nė Viti, ishin ndaluar nga zyrtarėt policorė dhe gjatė kontrollit tė pandehurit nė fjalė, kanė reaguar duke penguar zyrtarėt policorė nė kryerjen e detyrės zyrtare, me kėtė rast janė arrestuar, ndėrsa H. A. dhe N. A. gjenden nė arrati.


Me kėto veprime tė arrestuarit dyshohet se kanė kryer veprėn penale “Pengim i personit zyrtar nė kryerjen e detyrave zyrtare, nga neni 409 paragrafi 6 dhe 2 lidhur me nenin 31 tė Kodit Penal tė Republikės sė Kosovės (KPRK)”.

Palėt kanė tė drejtėn e ankesės ndaj kėtij vendimi nė Gjykatėn e Apelit thuhet nė njoftimin e Sabit Shkodrės, zėdhėnės nė Gjykatėn e Gjilanit./rajonipress/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma