Policia e Gjilanit tek dy tė mitur gjen marihuanė

Gjilan - Policia e Kosovės njėsitet sektoriale tė stacionit policor tė Gjilanit nė afėrsi tė kompleksit tė shkollave tė mesme, kanė ndalur dy tė dyshuarit shqiptar (tė mitur) dhe gjatė kontrollit tė tyre iu ėshtė gjetur njė sasi e substancave qė dyshohet tė jetė narkotike e llojit Marihuanė.
Tė dyshuarit janė shoqėruar nė stacion ku me rastin janė marrė njėsitet anti drogė.

Ėshtė bėrė matja e dėshmisė ku ka peshuar 0,6 gram Marihuanė. Me vendim tė prokurorit tė shtetit, rasti i referohet PTH nė procedurė tė rregullt njoftoj Ismet Hashani./rajonipress/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma