Arrestohet hajni, i involvuar nė disa vjedhje tė rėnda nė Gjilan e rrethinė

Gjilan - I dyshuari nė stacion policor ėshtė intervistuar nė prezencė tė avokatit mbrojtės, ku janė gjetur fakte tė qėndrueshme se ėshtė i involvuar nė veprėn e cekur mė lartė, po ashtu besohet tė jetė i involvuar edhe nė sė paku gjashtė raste tjera “vjedhje tė rėnda” nė disa shtėpi nė qytetin e Gjilanit, dhe rrethinė, po ashtu gjatė verifikimit ėshtė gjetur se ndaj tė njėjtit ekziston edhe njė urdhėresė prej njė vit e gjysmė (1.5) burg efektiv tė lėshuara nga Gjykata Themelore e Gjilanit.
Mė 28 mars 2017, ankuesja Shqiptare shtetase e Kosovės raporton se persona tė panjohur pasi e kanė hapur me forcė derėn e hyrjes sė shtėpisė sė fqinjit tė saj pėr tė cilėn ajo kujdesej, nga dhoma e ditės ishte vjedhur njė TV-Plazma tė markės “PHILIPS" nė vlerė tė konsiderueshme.

Nė vendin e ngjarjes kanė prezantuar Krim teknika dhe hetuesit e stacionit policor tė Gjilanit tė cilėt kanė bėrė ekzaminimin e vendit tė ngjarjes.

Hetuesit e stacionit policor tė Gjilanit pas njė pune mirė tė organizuar Operative me 5 prill 2017 rreth orės:21:15 pėrmes rrugėve operative kanė pas njė informatė pėr vende ndodhjen e tė dyshuarit tė mundshėm pėr disa raste tė “vjedhjeve tė rėnda”.

Gjatė arrestimit i dyshuari Shqiptar shtetas i Kosovės B.K. (1983) ka rezistuar duke e lėnduar njėrin nga zyrtarėt policor i cili ka kėrkuar ndihmėn e mjekut.

I dyshuari edhe pėrkundėr rezistencės dhe pengimit fizik ėshtė arritur tė futet nėn kontrolle dhe ėshtė arrestuar nga policia e Kosovės njėsitet e hetimeve tė stacionit policor tė Gjilanit.

I dyshuari nė stacion policor ėshtė intervistuar nė prezencė tė avokatit mbrojtės, ku janė gjetur fakte tė qėndrueshme se ėshtė i involvuar nė veprėn e cekur mė lartė, po ashtu besohet tė jetė i involvuar edhe nė sė paku gjashtė raste tjera “vjedhje tė rėnda” nė disa shtėpi nė qytetin e Gjilanit, dhe rrethinė, po ashtu gjatė verifikimit ėshtė gjetur se ndaj tė njėjtit ekziston edhe njė urdhėresė prej njė vit e gjysmė (1.5) burg efektiv tė lėshuara nga Gjykata Themelore e Gjilanit.

Rastet e kompletuara veē e veē do tė dėrgohen nė prokurorin pėr Krime tė rėnda .Me vendim tė prokurorit tė shtetit i dyshuari ndalohet pėr 48 orė njoftoj Ismet Hashani./rajonipress/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma