Nė autobusin me nxėnės policia konfiskon marihuanė

Kamenicė – Nė fshatin Koretin tė Kamenicės, Policia e Kosovės njėsitet Sektoriale dhe tė hetimeve nga stacioni policor i Kamenicės duke u bazuar nė vendimin e Gjykatėsit tė procedurės paraprake mbi ushtrimin e kontrollit, lėshuar me 03 prill 2017 ėshtė bėrė kontrollimi i dy autobusėve me nxėnės tė shkollave tė mesme. Gjatė kontrollimit fizik tė nxėnėsve jashtė autobusit njė grup prej shtatė nxėnėsve tė ndarė tė gjithė kanė hedhur nė tokė njė pako e cigareve, zyrtarėt policor kanė marr pakon e hedhur dhe gjatė kontrollimit nė brendėsi kanė gjetur njė qese plasmani me substancė qė dyshohet tė jetė narkotike e llojit marihuan.
Tre persona nga ana e policisė janė shoqėruar nė stacionin policor ku dhe janė intervistuar.

Njėsiti anti drogė nga Drejtoria e Pėrgjithshėm ka bėrė konfiskimin e substancės sė dyshuar e cila ka peshuar 0.4 gram.

Rasti nė hetime njoftoj policia e Gjilanit./rajonipress/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma