Hapet konkursi pėr bursa tė studentėve

Komisioni i Kėshillit Komunal tė Bujanocit nga dita e sotme ka hapė konkurs pėr ndarjen e bursave pėr studentė tė Komunės sė Bujanocit nė studimet themelore dhe ato master.
Studentėt tė cilėt dorėzojnė kėrkesėn pėr bursė duhet tė plotėsojnė disa kushte si: tė ketė tė regjistruar pėr herė tė parė vitin dhe masterin, dėshmi nga shkolla e mesme apo fakulteti pėrkatėsisht suksesin e studimeve, qė kandidati tė mos jetė nė marrėdhėnie pune dhe tė jetė nėn moshėn 30 vjeēare.

Sipas njoftimit tė kėtij komisioni, studentėt, kėrkesat e tyre pėr bursė mund ti dorėzojnė nga dita e sotme (28 dhjetor 2012) deri mė 25 janar 2013, nė Drejtorinė pėr shėrbime publike dhe veprimtari shoqėrore, nė zyrėn numėr 301 nė ndėrtesėn e administratės komunale nga ora 10h deri nė orėn 14h.

Dokumentacioni i nevojshėm gjatė aplikimit:

Letėrnjoftimi elektronikė, fotokopja e letėrnjoftimit ose certifikatėn mbi vendbanimin e kandidatit
Vėrtetimi se pėr herė tė parė ka regjistruar kėtė vit tė studimeve,
Vėrtetimi mbi notėn mesatare tė suksesit prej 4.50 – 5.00 nga shkolla e mesme pėr studentėt e vitit tė parė,
Certifikatėn mbi notėn mesatare nga vitet e mėparshme tė studimeve pėr studentėt e tjerė.

Sipas njoftimit tė nėnshkruar nga Arbėr Pajaziti, kryetar i Komisionit pėr ndarjen e bursave, kandidatėt tė cilėt nuk do tė sjellin dokumentacionin e plotė nuk do tė merret parasysh kėrkesa e tyre./Titulli.com/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma