Kompletohet dega e PDK-sė nė Kamenicė me 19 anėtarė tė rinj

Gjilan – Ka mbyllur punimet Kėshilli Drejtues i Degės sė PDK-sė nė Kamenicė me zgjedhjen e Kryesisė sė re prej 19 anėtarėve. Kryetari i degės Emin Krasniqi, ka thėnė se mbledhja ėshtė zhvilluar nė njė atmosferė demokratike, nė tė cilėn janė zgjedhur kandidatėt mė meritorė.
Kryetari i Degės sė PDK-sė, nė Kamenicė, Emin Krasniqi, pas Kuvendit tė degės qė ėshtė mbajtur ditė mė parė, e ku ėshtė zgjedhur kryetar i kėtij subjekti politikė ka thėnė se nga kuvendi zgjedhor janė pėrzgjedhur 72 anėtarė tė Kėshillit Drejtues tė degės sė PDK-sė. “Kryesia e Degės sė PDK-sė nė Kamenicė, do t`i ketė 19 anėtarė, kurse nga ju do tė propozohen 47 kandidatė pėr kryesinė e re tė degės”, ka bėrė tė ditur Krasniqi.

Anėtarėt e Kėshillit Drejtues siē njofton bashkėpunėtori jonė Rexhep Hasani, mė pas kanė bėrė pėrzgjedhjen e kandidatėve pėr kryesinė e re tė degės, e qė nė njė kohė relativisht tė shkurtėr nga ana e komisionit zgjedhor, janė numėruar votat e qė nė fund dolėn tė jenė kėta emra prej 19 anėtarėve tė sapozgjedhur tė kryesisė sė Degės sė PDK-sė: Shaban Kastrati. Shefik Beqiri, Uran Berisha, Florim Sh. Kryeziu, Filloreta Rexha, Aziz Zubaku, Begzad Sinani, Samire Zubaku, Bajram Dėrmaku, Lulzim Canaj, Enver Morina, Venera Rexha, Florim R. Kryeziu, Hava Vllasi, Valdete Sopi, Visar Dėrmaku, Kujtim Gashi, Qazim Morina dhe Hajdar Ramabaja.

Pas mbledhjes zgjedhore tė Kėshillit Drejtues, ku ėshtė zgjedhur kryesia e re e kėtij subjekti politik, kryetari i degės Emin Krasniqi, ka thėnė se mbledhja ėshtė zhvilluar nė njė atmosferė demokratike, nė tė cilėn janė zgjedhur kandidatė mė meritorė.

Krasniqi ka uruar kryesinė e re tė degės duke iu dėshiruar suksese nė mandatin e dhėnė nga ana e Kėshillit Drejtues tė Degės sė PDK-sė nė Kamenicė./rajonipress/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma