Dega e PDK- sė nė Gjilan edhe zyrtarisht shpall zgjedhjet brenda saj

Gjilan - Partia Demokratike e Kosovės nė Gjilan ka forcė dhe energji, duke u hapur nė teren gjithandej seksioneve dhe nėndegėve pėr ta zhvilluar dhe pėrfunduar kėtė proces mirė dhe mbarė mė mėnyrė demokratike e motivuese pėr tė gjithė ka thėnė Izmi Zeka.
Nė takimin qė pati tė shtunėn Dega e Partisė Demokratike tė Kosovės nė Gjilan, me kryetarėt e nėndegėve tė saj nė tė cilėn morėn pjesė Kryetari i Komunės sė Gjilanit Qemajl Mustafa dhe deputetėt Nijazi Idrizi dhe Zenun Pajaziti, PDK nė Gjilan zyrtarisht shpalli zgjedhjet e brendshme tė Partisė.

Me kėtė rast kryetari i degės Izmi Zeka, ka thėnė se Zgjedhjet nė PDK do tė jenė zgjedhje qė do tė manifestojnė proces tė zgjedhjeve demokratike nė tė cilin secili natyrshėm do t’i nėnshtrohen konkurrencės pėr mundėsinė e zgjedhjes nė strukturat e saja.

Kėtė mundėsi do ta kenė tė gjithė ata qė shprehin gatishmėrinė dhe vullnetin tė jenė pjesė e kėtij procesi zgjedhor nė partinė mė tė fuqishme qė ka qenė dhe mbetet forca mė e pėrgjegjshmja dhe mė seriozja nė vend, e njohur tashmė si bartėse e proceseve tė rėnda dhe vendimtare pėr vendin.

Kryetari Zeka shtoi se Dega e PDK-sė mburret me tė arriturat e pushtetit komunal tė udhėhequr nga PDK-ja dhe kjo na jep edhe njė motiv shtesė pėr kėtė proces zgjedhor.

Partia Demokratike e Kosovės, si asnjėherė mė parė hynė e fuqishme nė kėto zgjedhje, me njė proces tė hapur pėr tė gjithė pėr rikonsolidimin dhe freskimin tė radhėve tė saja.

Partia Demokratike e Kosovės nė Gjilan ka forcė dhe energji, duke u hapur nė teren gjithandej seksioneve dhe nėndegėve pėr ta zhvilluar dhe pėrfunduar kėtė proces mirė dhe mbarė mė mėnyrė demokratike e motivuese pėr tė gjithė.

Partia Demokratike e Kosovės, dega nė Gjilan do tė pasurohet edhe me vlera tė reja qė do tė marrin pėrgjegjėsi pėr tu sfiduar me procese nė vetė PDK-nė, komunėn dhe vendin nė pėrgjithėsi.

Nė fund kryetari i degės z. Zeka i ftoi tė gjithė aktivistėt, anėtarėsinė e gjerė dhe tė gjithė tė interesuarit e tjerė tė marrin pjesė nė Zgjedhjet e Partisė Demokratike tė Kosovės nė Gjilan, duke uruar mbarėvajtje dhe suksese tė gjithė garuesve nga seksioni deri nė degė. /rajonipress/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma