Arrestohet Kujtim Lika, mė i kėrkuari nga FBI

Toronto, 25 maj - Njė nga anėtarėt kryesorė tė njė rrjeti kriminal tė Ballkanit, i cilėsuar si njė nga personat mė tė kėrkuar nga FBI ėshtė arrestuar nė Toronto. Arrestimi i tij vjen pasi po kėrkohej nė pesė shtete tė ndryshme.
Kujtim Lika, 44 vjeē, i njohur si “Timmy” u arrestua nga policia pasi kishte dalė nga apartamenti ku jetonte. Lika ėshtė arrestuar pasi kėrkohej nė SHBA. Holandė, Shqipėri, Maqedoni, Serbi dhe Kosovė. Ish-gjimnasti pritet tė dalė tė nė gjykatė dhe mė pas t’i nėnshtrohet procedurave pėr ekstradim.

Lika ėshtė njė nga krerėt e grupit mafioz tė drejtuar nga Myfit Dika. Ai ėshtė njė nga 26 anėtarėt e njė rrjeti kriminal qė akuzohen pėr trafik droge, trafik armėsh, pastrim parash dhe grabitje tė pronės. Ai ėshtė anėtari i fundit qė arrestohet.

Dika ėshtė arrestuar nė Toronto nė janar tė vitit 2010 dhe ende nuk ėshtė ekstraduar pėr nė SHBA.

Policia sekuestroi njė Bently, 500 mijė dollarė kesh, 30 mijė pilula ekstaze, 2.5 kg heroinė, armė dhe dy aeroplanė kur shkatėrroi rrjetin kriminal qė nė njė rast u pėrpoq tė fuste nė SHBA 100 kg kokainė.

Historia e kėtij grupi ėshtė shfaqur nė njė nga emisionet televizive mė popullore nė SHBA, “Personi mė i kėrkuar nė Amerikė”

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma