Flet Hyseni: S’ka informata pėr kėrcėnime serioze tė ISIS-nė Kosovė

Pas kritikave te shumta te adresuara ndaj tij pėr heshtjen e dyshimeve mbi tentativėn pėr sulme terroriste nė Liqenin e Badovcit, ministri i Punėve tė Brendshme Skėnder Hyseni ka folur rreth rastit, pas njė ushtrimi policor tė njėsisė speciale qė u mbajt sot nė Kampin "Vrella" nė Sllatinė, raporton Koha Ditore.
Hyseni ka thėnė se Qeveria dhe organet e sigurisė nuk kanė informacione pėr kėrcėnime serioze apo rrezik tė madh nga grupe tė caktuara terroriste tė ndėrlidhura me ISIS-in.

Megjithatė, ai ka ftuar trupat e njėsisė speciale tė jenė tė gatshme pėr ēfarėdo situate, nė tė cilėn mund tė ndodhet Kosova duke theksuar se po jetojmė nė njė kohė trazirash nė mbarė botėn dhe kėrcėnime nga grupe ekstremiste si nė mbarė botėn ashtu edhe nė Evropė.

Ai hodhi poshtė te gjitha dyshimet pėr helmimin e ujit. Ndėrsa tha se tė gjitha veprimet e fundit tė ndėrmarra, pėrfshire shtimin e masave tė sigurisė janė nė kuadėr tė preventivave pėr ēfarėdo situate tė mundshme.

Ai iu ėshtė pėrgjigjur edhe kritikave pėr heshtjen e tij ndaj rastit tė Badovcit duke thėnė se ka komunikuar pėrmes policisė.
"Nuk ėshtė as e ndershme e politikisht korrekte tė flasim kur rasti ėshtė duke u hetuar nga Prokuroria", ka thėnė Hyseni.

http://koha.net/?id=27&l=67276

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma