Aeroportit i rrezikohet kontrata

Ministria e Infrastrukturės (MI) ėshtė duke bėrė hetime nė aeroportin ndėrkombėtar tė Prishtinės “Adem Jashari”, pasi qė para pak ditėsh nė Aeroport ka ateruar njė avion i kompanisė “Express Airways” pa u pajisur me leje nga Ministria e Infrastrukturės.
Aderimi i kompanisė nė fjalė ndodh pikėrisht nė kohėn kur mijėra qytetarė qė kryesisht jetojnė nė vende tė ndryshme tė Evropės u plaēkiten nga aviokompani mashtruese qė kanė fluturuar kryesisht nga Zvicra dhe Gjermania pėr nė Prishtinė dhe anasjelltas.

Ministri i Infrastrukturės, Lutfi Zharku, i kontaktuar nga gazeta “Zėri” thotė se nė kėtė rast Aeroporti ka bėrė shkelje tė rėndė, pasi qė ka lejuar qė tė aterojė njė kompani, e cila nuk ka marrė licencė nga Ministra qė drejton ai.

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma