Mustafa bėn thirrje pėr votimin e Gjykatės Speciale

Kryeministri Isa Mustafa ka bėrė me dije se ka diskutuar me ministren e shtetit nė ministrinė e jashtme tė Mbretėrisė sė Bashkuar baroneshėn Joyce Anelay edhe pėr Gjykatėn Speciale si dhe ėshtė zotuar se do tė punohet qė kjo gjykatė shumė shpejt tė procedohet nė Kuvend.
Mustafa njėherit iu bėri thirrje deputetėve tė Kosovės qė tė votojnė pro themelimit tė kėsaj gjykate.

Nga ana tjetėr edhe mysafirja e Mustafės, baronesha Anelay tha se vota pro Speciales ėshtė fitore e Qeverisė dhe e poppulit tė Kosovės, njofton Klan Kosova.

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma