Jahjaga: Kosova s'guxon ta vonojė Specialen

Presidentja Atifete Jahjaga ka thėnė se Kosova nuk guxon ta vonojė procesin e themelimit tė Gjykatės Speciale dhe se ajo duhet tė krijohet sa mė parė. E para e vendit kėto komente i bėri pas takimit qė pati sot nė Prishtinė me ministren e Shtetit nė Ministrinė e Punėve tė Jashtme tė Mbretėrisė sė Bashkuar dhe Pėrfaqėsuese Speciale e kryeministrit pėr Parandalimin e Dhunės Seksuale nė Konflikt, Baroneshėn Joyce Anelay.
Ndėrsa, ministrja e Shtetit nė Ministrinė e Punėve tė Jashtme tė Mbretėrisė sė Bashkuar dhe Pėrfaqėsuese Speciale e kryeministrit pėr Parandalimin e Dhunės Seksuale nė Konflikt, Baroneshėn Joyce Anelay ka deklaruar se Kosova e ka dhėnė premtimin se do tė votojė pro Gjykatės Speciale.

Ajo tha se votimi i kėsaj gjykate duhet tė ndodh nė mėnyrė qė siē tha ajo vendit t`i hapen rrugėt drejt proceseve demokratike si dhe Bashkimit Evropian.

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma