Kanosjes ia sheh sherrin, policia i konfiskon armė e fishekė nė shtėpi

Viti - Ankuesi Shqiptar shtetas i Kosovės me banim nė fshatin Stubėll komuna e Vitisė, derisa ishte duke punuar nė fshatin Stubėll ėshtė kanosur nga i dyshuari po ashtu Shqiptar Shtetas i Kosovės banor i Stubllės.
Duke u bazuar nė deklaratėn e ankuesit dhe njė dėshmitari, i dyshuari ka nxjerr armėn nga brezi dhe e ka drejtuar nė drejtim tė ankuesit.

Me urdhėr tė prokurorit ėshtė bėrė njė kontroll nė shtėpinė e tė dyshuarit, me ē’rast janė gjetur dhe konfiskuar 3 karikator tė armės AK 47 , 11 fishekė tė kalibrit 7.62 mm dhe njė shtesė e tytės.

Prokurori i shtetit ka urdhėruar, tė iniciohet rast pėr “Kanosje” dhe “Armėmbajtje pa leje”. Rasti nė Gjykatė njoftoj Ismet Hashani zėdhėnės i policisė rajonale nė Gjilan./rajonipress/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma