Miliarderi shqiptar qė s’ka as shtėpi

Ėshtė miliarder me prejardhje shqiptare, por qė nuk ka shtėpi. Vėshtirė e besueshme, por kjo ėshtė e vėrteta. Tė gjithė e njohin Aleksandėr Moisiun. Ai ėshtė njė prej shqiptarėve mė tė suksesshėm tė tė gjitha kohėrave.
Madje, para Luftės sė Parė Botėrore ai ēmohej si njė prej aktorėve mė tė mėdhenj nė hapėsirėn gjermanofolėse. Aleksandėr Moisiu ishte biri i Moisi Moisiut, njė tregtari tė pasur nafte nė Kavajė.

Sidoqoftė, ai nė moshėn 19-vjeēare vendoset nė Vjenė tė Austrisė sė bashku me nėnėn Amalia dhe dy motrat e tij. Atje ai martohet me Marian, me tė cilėn mė pas lind vajzėn Bettina Moisiu, transmeton zeri.info.

Ndėrkohė, Aleksandėr Moisiu vdes nė vitin 1935 nė moshėn 56-vjeēare, Betina sot ėshtė gjallė dhe ka plotė 91 vjet. Madje, ajo ka edhe njė djalė tė pasur dhe tė famshėm.

Bėhet fjalė pėr Nicolas Berggruen, filantropistin dhe njė prej themeluesve tė “World Post”. Nicolas me prejardhje shqiptare ėshtė njė prej “shqiptarėve” mė tė pasur sot nė botė. Pasuria e tij shkon nė 2 miliardė dollarė, ndėrsa ēudit fakti se ai nuk posedon shtėpi tė tijin. Pėr kėto dhe detajet tjera lexojeni rrėfimin e jetės sė shqiptarit mė tė pasur nė botė./zeri/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma