Qėndrim Sejdiu pėrforcimi i radhės i Dritės

Gjilan - Skuadra "bardh e kaltėr" e Dritės arrinė tė gjejė gjuhė tė pėrbashkėt me Qėndrim Sejdiun, pėr edicionin e ardhshėm tė Superligės sė Kosovės nė futboll.
Sejdiu i cili konsiderohet njėri ndėr mesfushorėt mė tė mirė nė futbollin e Kosovės, sot edhe zyrtarisht ka nėnshkruar kontratė nė zyrat e KF Dritės.

Sejdiu mė herėt ka mbrojtur ngjyrat e Flamurtarit, KEK-ut, Prishtinės, Feronikelit, e Drenicės.

Ndėrmjetėsuesi i Dritės nė blerjen e futbollistėve Fisnik Kėrqeli pėr rajonipress, tha se kemi arritur gjuhė tė pėrbashkėt me Sejdiun, dhe po i plotėsojmė zbrastesirat nė klub. Kemi tė bėjmė me njė futbollist tė dėshmuar pėr ēka shpresoj qė Sejdiu tė na shpėrblej me lojėrat e tij tė mira, dhe t`i fiton zemrat e tifozėve tanė ,”Intelektualėt”. /rajonipress/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma