Shaqiri arrin marrėveshje me Schalken

Ylli shqiptar, Xherdan Shaqiri, ka arritur marrėveshje personale me gjigantin gjerman, Schalke 04. Il Corriere dello Sport shkruan se Shaqirit i ka ardhur nė maje tė hundės trajtimi nga Mancini dhe se tashmė Shaqiri ka arritur njė marrėveshje personale me Schalken mbi pagėn dhe sa vjet do tė jetė kontrata.
Shaqiri ka udhėtuar nė Kinė pasi qė nuk mundi ta shmangė atė, sepse klubet ende s'kanė arritur marrėveshje, transmeton Telegrafi.

Por, edhe Interi dhe Schalke janė pranė marrėveshjes dhe pritet qė shumė shpejt tė ketė konfirmime zyrtare nga tė dyja palėt. /Telegrafi/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma