Nevzati: Ja ēfarė thashė nė KPF

Gjilan - Bujar Nevzati thotė se nė takimin e KPF-sė ka thėnė diēka krejt tjetėr, derisa nga komunikata e komunės ka dalur diēka krejt tjetėr, dhe kjo nuk ėshtė hera e parė qė mė cungohet ose shtrembėrohet fjala ime, andaj mė duhet tė japi njė sqarim plotėsues. “Nė lidhje me propozimin pėr emėrtimin e QKMF-sė me emrin e dr Nagip Rexhepit unė nė takim kam thėnė se personalisht nuk jam kundėr emėrtimit tė QKMF-sė me emrin e Nagip Rexhepit, por jam kundėr formės qė e keni bėrė. Pse ėshtė kjo nguti, pse vetėm ky propozim, pse nuk kanė ardhė edhe emra tjerė tė respektuar qė kanė kontribuar nė QKM siē janė Nazmi Veseli, Zeqirja Sahiti e shumė emra tjerė tė respektuar qė kanė kontribuar nė ngritjen e kapaciteteve tė QKMF-sė”.
Nevzati thotė se Nagip Rexhepi ėshtė njeri i respektuar e profesionalist i shquar dhe pėr kėtė atij do t`i bėhej nder mė i madh sikur t`i lihej emri i spitalit regjional, pasiqė ai edhe me profesion ka qenė gjinekolog. “Mirėpo Lutfi Hazirit po i ngutej me rehabilitua veten me kundėrshtarėt e vet politik brenda subjektit tė tij dhe pėr t`i joshur ata, dikė me ndonjė emėrtim ambulante, dikend tė njė institucioni tjetėr, dikend me ndonjė punėsim e dikė me ndonjė tender. Prandaj edhe pėr kėtė arsye kam thėnė se ky emėrtim si dhe emėrtimet tjera qė janė duke u propozuar nga njė komision tjetėr janė tėrėsisht politike, se ky ndryshe as s`di e as s`ka fuqie as vullnet me i bo. Kėrkoj qė kjo traditė e keqe e institucioneve tė ndėrpritet njėherė e pėrgjithmonė” tha Nevzati./rajonipress/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma