Brukseli t’i bėjė presion Listės Serbe

Njohėsi i ēėshtjeve tė sigurisė, Ramadan Qehaja ka vlerėsuar se duhet tė pėrgatitet terreni para se amendamentet kushtetuese pėr krijimin e Forcave tė Armatosura tė dalin pėr votim nė Kuvend.
Ai ka thėnė pėr ‘Epokėn e re’ se pa presion ndėrkombėtar mbi Listėn Serbe, pėrkatėsisht mbi Beogradin zyrtar vėshtirė qė Forcat e Armatosura do tė kalojnė nė Kuvend.

Qehaja ka thėnė se Brukseli duhet t’i bėjė presion Listės Serbe sikurse ėshtė duke i bėrė Kosovės pėr themelimin e Speciales.

“Situata ėshtė mjaft e ndėrlikuar. Qasja e Listės Serbe, apo Beogradit, i cili po bėn presion mbi serbėt duhet tė ndryshohet. Prandaj, pa njė trysni nga lart nuk shoh se mund tė tejkalohet ky problem”, ėshtė shprehur Qehaja. /Telegrafi/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma