Granit Xhaka kushton 20 milionė euro

Pėr shumė revista tė futbollit Granit Xhaka ishte njė nga mesfushorėt mė tė mirė nė bundėsligėn gjermane pėr sezonin e kaluar.
Me lojėrat e tij mbresėlėnėse dhe me njė sezon fantastik, ai sė bashku mė ekipin Mönchengladbach arritėn tė zėnė vendin e tretė nė bundėsligėn gjermane, raporton “20 Minuten”, pėrcjell albinfo.ch.

Paraqitjet fantastike nė fushė kanė bėrė qė vlera e Granitit tė rritet 100 %.

Vlera aktuale e tij ėshtė plot 20 milionė euro. Kėshtu e ka vlerėsuar portali “Transfermarkt” 22-vjeēarin nga Kosova.

Nė krahasim me verėn e vitit 2014, kur vlera e tij ishte 10 milionė euro, tani ekipi qė dėshiron ta kėtė nė klub Granit Xhakėn duhet tė paguajė hiq mė pak se 20 milionė euro.

Kur merret parasysh kjo vlerė, atėherė ėshtė mė se normale qė edhe Mönchengladbach nuk dėshiron ta lėshojė lehtė Xhakėn tė ikė nga klubi, njofton albinfo.ch.

Pėr pėrfaqėsuesin zviceran, gjatė kėtij afati kalimtar kanė shprehur dėshirė pėr ta blerė klube tė njohura, ndėr to edhe kampioni i Gjermanisė, Bayern Munchen.

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma