Ēka i premtoj Begzad Sinani, Rexhep Berishės

Kamenicė - Rexhep Berisha ėshtė babai i dėshmorit tė kombit Nuhi Berisha. Ai edhe pse nė kėtė moshė tė shtyrė ėshtė pjesėmarrės i shumė tubimeve, takimeve dhe debateve qė mbahen pėr heronjtė, luftėn e UĒK-sė. Baca Rexhė siē e thėrrasin tė gjithė tė hėnėn trokiti edhe nė dyert e Begzad Sinanit nga i cili mori njė premtim pėr ta rregulluar rrugėn Kapi – Sfircė dhe shtėpinė muze tė heroit Nuhi Berisha.
Rexhep Berisha babai i Heroit tė Kombit Nuhi Berisha ishte tė hėnėn nė zyrėn e Begzad Sinanit nga i cili ka marrė dy premtime serioze.

Sinani takimin me bacėn Rexhė e ka pėrshkruar si shumė miqėsor.”Jemi zotuar se me ndihmėn dhe pėrkrahjen e Ministrisė sė Infrastrukturės do tė bėjmė rregullimin e rrugės Kapi - Sfirce dhe me pėrkrahjen e Ministrisė pėr Kulturė do tė rregullojmė shtėpinė muze tė Heroit Nuhi Berisha” ka shkruar Sinani./rajonipress/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma