Mustafa: Nuk po kushtėzohemi pėr Forcat e Armatosura

Kryeministri i Kosovės, Isa Mustafa, ka mohuar zėrat se Qeveria e Kosovės po kushtėzohet pėr transformimin e FSK-sė nė Forca tė Armatosura tė Kosovės.Mustafa ka thėnė se transformimi i FSK-sė nė Forca tė Armatosura tė Kosovės, ėshtė njė proces shumė i rėndėsishėm pėr vendin tonė dhe pėr stabilitetin e pėrgjithshėm.
“Falė pėrkrahjes nga partnerėt tanė strategjik, sidomos nga SHBA, FSK sot ėshtė njė organizatė e pėrgatitur mirė dhe e aftė tė ofroj siguri nė Kosovė dhe rajon dhe tė marr pjesė nė misionet paqėruajtėse jashtė vendit tonė. Prandaj, transformimin e saj nė Forcė tė Armatosur tė Kosovės do tė bėjmė duke argumentuar se ajo ėshtė nė interes tė tė gjithė qytetarėve tė Kosovės dhe jo duke adresuar kundėrshtarė tė saj”, ka shkruar Mustafa nė Facebook, transmeton Telegrafi.

“Qeveria nuk ka asnjė kushtėzim pėr kėtė transformim, por vlerėsojmė se duhet tė punojmė me tėrė spektrin politik kosovar dhe me deputetėt e subjekteve qė pėrfaqėsojnė popullatėn joshumicė pėr tė siguruar pėrkrahjen e tyre, ashtu siē e parasheh Kushtetuta e Republikės sė Kosovės”.

“Themelimi i Forcave tė Armatosura tė Kosovės do tė bėhet duke rikthyer dhe duke ndėrtuar besimin reciprok”, ka shkruar Mustafa. /Telegrafi/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma