Kosovės po i vjen njė futbollist i madh

Gjilan - Dashuria e madhe pėr futboll nuk njeh kufi njė gjė tė tillė e ka vėrtetuar edhe talenti i madh i futbollit Gjilanas Ermal Ismajli, i cili po mahnit trajnerėt tė cilėt punojnė me tė.
13-tė vjeqari Ermal Ismajli edhe pse pėr nga mosha i ri me njė talent tė jashtėzakonshėm, tani e pesė vite asnjėherė nuk ju ka nda topit magjik tė futbollit, pos qė po pėlqehet nė arenėn e futbollit Kosovar, ai pėr njė kohė shumė tė shkurtė do tė jetė pjesė e klubeve evropiane.

Zeshkani Ermal ismajli njė gjė tė tillė e ka dėshmuar nė shkollėn e futbollit "Fair Play" duke mos patur konkurrencė tek moshatarėt e tij.

I qetė pėr nga natyra, por nė fushėn e blertė tė futbollit i pakompromis, me njė edukatė tė futbollistit profesionit, ky talent i rrallė i futbollit shumė shpejt do ta tregon potencialin e tij tė futbollistit edhe nė arenėn ndėrkombėtare.

Ermali si futbollist profesionist, i matur me njė kulturė tė jashtėzakonshme pėr rajonipress theksoi se vetėm familjen time e dua mė shumė se futbollin “Topi i futbollit mė sjell kėnaqėsi tė vėrtet, e ndiej vetėn tė plotėsuar kur luaj futboll, ėndėrroj njė ditė ta veshi fanellėn e Pėrfaqėsueses sė Kosovės, sė bashku me bashkėlojtarėt e mi e tė gjeneratės sime, tė marrim pjesė nė kampionatet evropiane e botėrore, duke pėrfaqėsuar shtetin e Kosovės nė majet e mėdha tė futbollit".

Ermali ka edhe njė porosi tė veēantė tek zyrtarėt Komunės, qė talentėt tė ēfarėdo sporti tė mos anashkalohen."Ne jemi tė kėtij qyteti vendlindja jonė ėshtė kjo, tė na stimulojnė tė na pėrkrahin e tė mos na humbin. Ne jemi ardhmėria e Kosovės dhe duhet financuar talentėt qė nesėr tė kemi sukses si tė gjitha vendet evropiane e botėrore".

Talentin e Ermalit e ka konfirmuar edhe Menaxheri me licencė tė FIFA-s Nexhmedin Bunjaku. "Kemi tė bėjmė me njė talent tė madh tė futbollit, ai sė shpejti do t`i bashkėngjitet Akademisė sė futbollit, nėn mbikėqyrjen e FIFA-s me gjasa shumė tė mėdha tė depėrtojė nė skuadrat e mėdha tė futbollit evropian".

Ermali me talentin qė ka nė repartin mesfushor sulmues, shumė prej portierėve tė kategorisė sė tij ia kanė tmerrin nė portat e tyre./rajonipress/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma