Ka filluar asfaltimi i rrugėve nė Zhiti e Budrikė

Viti - Kanė filluar punimet nė asfaltimin e rrugės nė fshatin Budrikė dhe nė Zhiti, projekte kėto qė financohen nga buxheti komunal. Kryetari i komunės sė Vitisė Sokol Haliti, ėshtė shprehur se po nisin sot kėto dy projekte nė Budrikė dhe nė Zhiti, pėr tė vazhduar edhe nesėr e pasnesėr nė Tėrpezė, Ramnishtė, Beguncė e Pozheran, duke u konkretizuar edhe shumė projekte tė tjera qė janė paraparė tė realizohen gjatė kėtij viti kalendarik.
Haliti ka uruar banorėt e kėtyre dy lokaliteteve pėr asfaltimin e rrugės, duke premtuar edhe realizim tė projekteve tė tjera nė tė ardhmen qė do tė identifikohen nga banorėt si projekte tė domosdoshme.

Abdyl Mustafa pėrfaqėsues i fshatit Budrikė, ka theksuar se projekti i asfaltimit tė rrugės dhe zgjerimi i saj, ka qenė nevojė e kahershme e kėtij fshati.

Edhe pėrfaqėsuesi i fshatit Zhiti Kerim Ferati, ėshtė shprehur falėnderues pėr gatishmėrinė e autoriteteve komunale qė i kanė dhėnė mbėshtetje projektit tė asfaltimit tė rrugės, ngase ajo ishte asfaltuar para 30 vjetėsh dhe ishte mjaftė e dėmtuar.

Nė Budrikė rruga do tė zgjerohet, asfaltohet nė gjatėsi prej mbi 1.700 metrash, nėpėrmes sė cilės do tė bėhet ndriēimi publik.

Ndėrsa rruga Zhiti-Ballancė po ashtu do tė zgjerohet dhe kap njė gjatėsi prej 3.500 metrash. Delegacioni i komunės i pėrbėrė nga kryetari i komunės dhe drejtorė tė drejtorive, kanė inspektuar edhe punimet nė shkollėn fillore tė fshatit Ballancė, si dhe punimet e rrugės Viti-Ramnisht./rajonipress/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma