Aliu i LDK-sė: Asambleja Komunale ka funksionuar shumė mirė

Gjilan - Sipas Abdyl Aliut, shef i grupit tė kėshilltarėve tė LDK-sė nė Asamblenė Komunale tė Gjilanit, Asambleja Komunale ka funksionuar mirė, aty ka pasur njė frymė tolerante, u nxorėn shumė vendime, por edhe u anuluan shumė vendime tė kundėrligjshme qė i kishte miratuar pėrbėrja e kaluar, kurse primar ka qenė interesi i qytetarėve tė Gjilanit.
Nė kritikat e shpeshta tė opozitės se Kuvendi ėshtė shndėrruar nė instrument tė ekzekutivit dhe tė kryetarit Lutfi Haziri, Abdyl Aliu i LDK-sė ka theksuar se kėto akuza janė tė paqėndrueshme, duke thėnė se pėr ta primare janė interesat e qytetarėve.

Aliu nė njė konferencė pėr media duke pasqyruar punėn e grupit tė kėshilltarėve tė LDK-sė tha se ia kanė dalė qė tė shmangin dallimet dhe mospajtimet e dikurshme qė kishte pasur ish-kryetari i komunės dhe ish-kryesuesi i Asamblesė Komunale nga i cili mė sė shumti kishin pėsuar qytetarėt. “Tashti ėshtė krejt ndryshe, ngase ka njė koordinim tė veprimeve dhe kjo mė sė miri vėrehet nga zhvillimet ne komunė, ka njė stabilizim e disiplinė buxhetore, sikurse qė ka edhe politika tė mira tė zhvillimit, transparencė dhe ndryshime pozitive nėse ato krahasohen me tė kaluarėn”.

Aliu tha se nė secilėn drejtori kemi stabilizim si nė aspektin organizativ, ashtu edhe nė atė financiar”.

Pėr kėshilltarėt e opozitės, ai ka thėnė se do tė dėshironte qė ajo tė ishte mė konstruktive e tė japin mė shumė alternativa e jo vetėm qė tė kritikojnė, kurse ai nuk ėshtė pajtuar se kėshilltaret femra janė mė pasive se meshkujt. Kėtė e kanė pohuar edhe dy kėshilltaret e LDK-sė nė Asamblenė Komunale tė Gjilanit, Jehona Hyseni dhe Rina Ahmeti./rajonipress/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma