Haradinaj kėrkon zgjedhje tė reja

Aleanca pėr Ardhmėrinė e Kosovės ka zgjedhur Kryesinė e saj me 76 vota pėr, 6 kundėr dhe 1 abstenim.
Kryetari i AAK-sė, Ramush Haradinaj ka ftuar qė tė mbahen zgjedhjet e reja nė Kosovė.

Ai tha se PDK-LDK janė nė zor pėr AAK-nė, prandaj edhe janė tė gatshėm t'iu ndihmojmė duke shkuar nė zgjedhje tė reja.

http://koha.net/?id=27&l=67123

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma