Veseli: FAK-u do tė votohet, ėshtė interes nacional

Kryetari i Kuvendit tė Kosovės, Kadri Veseli bėri tė ditur se tė mėrkurėn do tė mbahet vazhdimi i seancės ku do tė shqyrtohen disa projektligje, ndėrsa tė enjten do tė mbahet seancė e re e Kuvendit tė Kosovės.
Veseli tha se beson qė shumė shpejt do tė votohet pėr Forcat e Armatosura tė Kosovės, tė cilėn e quajti interes nacional tė Kosovės.

Duke komentuar deklaratat e AAK-sė se pėr themelimin e Gjykatės Speciale nevojiten votat e deputetėve tė kėsaj partie, ai tha se pėr themelimin e kėsaj gjykate nevojiten votat e tė gjithė tė zgjedhurve tė popullit. /Telegrafi/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma