Mustafi ka respekt pėr Messin e Ronaldon, por jo edhe frikė

Valencia - Mbrojtėsi shqiptar i Valencias, Shkodran Mustafi, ka treguar se si mund tė ndalen dy yjet e futbollit botėror, ai i Barcelonės, Lionel Messi dhe i Real Madridit, Cristiano Ronaldo.
Mustafi 23-vjeēar nė njė intervistė dhėnė "transfermarkt.de" ka thėnė se Messi e Ronaldo mund tė ndalen duke i respektuar, por jo duke ua pasur frikėn.

"Messi apo Ronaldo mund tė ndalen vetėm nėse ke respekt, por jo frikė. Janė lojtarė tė jashtėzakonshėm, por kėtė duhet ta dėshmojnė nė fushė. Jam i pėrqendruar nė paraqitjet e mia sa mė tė mira me ekipin dhe nuk mendoj pėr duelet me Messin apo Ronaldon. Synimi im ėshtė qė tė kem sa mė pak gabime gjatė ndeshjeve", ka thėnė Mustafi.

Ai u vlerėsua si njė nga mbrojtėsit mė tė mirė tė La Ligas spanjolle nė edicionin e kaluar (2014-2015). Te Valencia u transferua nė gushtin e vitit tė kaluar nga Sampdoria.

Si Real Madridi ashtu edhe Barcelona kanė shprehur interesim pėr tė, por Mustafi ka thėnė se dėshira e tij ėshtė qė tė vazhdojė tė zhvillohet edhe mė shumė te Valencia.

http://koha.net/?id=6&l=67106

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma