Agnesa Vuthaj: Jam nė gjendje tė martohem pa e diskutuar fare

A mendon se bukuria tė ka ndihmuar tė hapen mė shumė dyer, tė bėn tė qenit e bukur te lumtur – e pyesim pėr lexuesit e Kosovares bukuroshen e njohur Agnesa Vuthaj. Patjetėr. Nėse je e bukur, ke shumė pėrparėsi nė jetė. Por, kur nisa tė marr pjesė nė spektaklet e bukurisė, isha vetėm 17 vjeēe, s’e dija qė isha e bukur. Mua mė kanė ftuar tė marr pjesė dhe kam provuar. Familjes sime,kur kam vendosur tė marr pjesė, u ėshtė dukur e ēuditshme dhe mė kanė thėnė qė ėshtė vendim yti. Tashmė nuk mendoj shumė pėr bukurinė. E kam kaluar atė fazė nė adoleshencėn time – thotė Missi i Kosovės, por edhe fituesja e disa kurorave nė evemente ndėrkombėtare.
Unė jam rritur me shumė liri, jetoj e lirė, vetėm, pa familjen time. Por, nuk jam nga ato femra qe s’duan tė martohen. Unė, nėse do ta takoj njeriun e duhur, jam nė gjendje tė martohem pa e diskutuar fare- thotė Agnesa , derisa e pyetėm edhe sa e ka ndėrmend ta zgjasė lirinė pa menduar martesėn. /Kosovarja/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma