De Biasi, refuzoi 1.5 milionė euro nė sezon pėr Shqipėrinė

Trajneri i Kombėtares Shqiptare, Gianni De Biasi, ka konfimuar se pak kohė mė parė ka refuzuar njė ofertė tė majme, sa i pėrket aspektit financiar, pėr tu bėrė trajner i njė klubi, por dėshira e tij ėshtė qė ta pėrfundojė misionin e nisur me Shqipėrinė, kualifikimin nė ‘Euro 2016’.
“Njė klub i huaj mė ka kėrkuar me insistim dhe vazhdon ta bėjė. Por unė kam dėshirė tė shkojmė me Shqipėrinė nė Europianin e Francės. Vetėm kaq mund tė them tani”, ka thėnė De Biasi pėr ‘tuttomercatoėeb’.

Klubi i cili ka bėrė ofertė mėsohet tė jetė nga Emiratet e Bashkuara Arabe dhe oferta ėshtė 1.7 milionė euro. Shuma 1.5 milionė euro nė sezon do tė ishte pėr trajnerin e parė, pra pėr De Biasin, ndėrsa dhe 200 mijė euro pėr njė nga ndihmėsit e tij, qė mund tė ishte Tramexani./Indeksonline/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma