Asociacioni me “nėpunės civilė”

Grupet punuese nga Prishtina dhe Beogradi janė duke punuar intensivisht nė themelimin e Bashkėsisė sė Komunave Serbe, tė cilėn serbėt e quajnė “Zajednica”.Gazeta “Zėri” ka mėsuar se javėn e fundit grupet punuese janė pajtuar qė punėtorėt e Bashkėsisė sė Komunave Serbe ta kenė statusin e “nėpunėsve civilė”. Kjo kėrkesė e palės serbe ka qenė prej fillimit, tė cilėn Prishtina deri mė tani nuk e ka pranuar.
“Ka pajtim mes palėve qė punonjėsit e Bashkėsisė sė Komunave Serbe tė kenė statusin e nėpunėsve civilė. Nga e hėna takimet do tė vazhdojnė, ndėrsa nė fund tė muajit pritet edhe njė takim i nivelit tė lartė mes Isa Mustafės dhe Aleksandėr Vuēiqit”, ka bėrė tė ditur njė zyrtar serb nė Qeverinė serbe./zeri/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma