Specialja mund tė votohet kėtė javė

Amendamentet kushtetuese qė i hapin rrugė krijimit tė Gjykatės Speciale me shumė gjasė deri nė fund tė kėsaj jave do tė riprocedohen nė Kuvendin e Kosovės. Kėshtu bėjnė tė ditur burime tė gazetės “Zėri” brenda partnerėve tė koalicionit qeverisės, sipas tė cilėve, disa deputetė tė PDK-sė, tė cilėt fillimisht kishin votuar kundėr Speciales apo kishin abstenuar, tashmė kanė ndryshuar qėndrim.
Pas dėshtimit tė themelimit tė Speciales javė mė parė nė Kuvend, faktori ndėrkombėtar ka rritur presionin ndaj zyrtarėve qeveritarė, pėrkatėsisht ndaj drejtuesve tė PDK-sė, nga tė cilėt po kėrkohet tė votohet Specialja, nė mėnyrė qė e njėjta tė mos shkojė nė OKB, ku ka ndikim tė madh Rusia.

Burime brenda Grupit Parlamentar tė PDK-sė thonė se disa deputetė tė kėtij subjekti politik kanė ndryshuar qėndrim dhe nėse e njėjta riprocedohet deri nė fund tė javės nė Kuvend, gjasat janė qė e njėjta tė kalojė./zeri/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma