Limon, mjaltė, hudhra dhe qėndroni pėrgjithmonė tė rinj

Nė mjekėsinė popullore besohet se kjo pėrzierje ngadalėson plakjen.
Pėrbėrėsit qė duhet pėr pėrgatitjen e masės janė:

10 hudhra
10 limona
1 kg mjaltė organik

Pėrgatitja:

Presim hudhrėn imėt dhe e pėrziejmė me pjesėn tjetėr tė pėrbėrėsve. E vendosim masėn nė njė kavanoz dhe e lemė tė qėndrojė pėr 8-10 ditė. Ēdo ditė konsumoni njė lugė ēaji nga kjo masė, herėt nė mėngjes para se tė hani apo pini diēka tjetėr. Gjithashtu kėshillohet tė konsumohet para darkės./gazeta shendeti/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma