Mėrgimtarėt tė zhgėnjyer sepse kanė frikė tė lėvizin nė tokat e tyre

Gjilan - Mėrgimtarėt nė Karaqevė janė tė zhgėnjyer pasiqė ata nuk kanė mundėsi qė t`i vizitojnė pronat e tyre qė ndodhen nė vijėn kontestuese kufitare nė Kaarqevė. Selver Lenjani thotė se edhe ēka duhet tė ndodhė qė Karaqeva tė jetė nė agjendėn e Parlamentit tė Kosovės apo tė zyrtarėve e qeveritarėve kosovar.
Rasti i Stublinės ku xhandarmėria serbe arrestoj dhe dėnoj njė banor nė pronėn e tij dhe nė brendi tė Kosovės ka shqetėsuar mėrgimtarėt e shumtė nė Karaqevė.

Selver Lenjani thotė pėr rajonipress se tani mėrgimtarėt po ndien tė shqetėsuar dhe njėkohėsisht edhe tė zhgėnjyer qė ende nuk kanė mundėsi tė lėvizin lirshėm dhe tė vizitojnė pronat e tyre. “Shumė mėrgimtar kanė prona nė vijėn kontestuese kufitare, por ata nuk mund t`i vizitojnė e as punojnė ato. Frika dhe pasiguria ėshtė e madhe edhe tek mėrgimtarėt” tha Lenjani.

Lenjani thotė se ndihet i zhgėnjyer qė pas kaq shumė ankesave, letrave dhe vizitave nėpėr dyert e institucioneve vendore e ndėrkombėtare problemi i Karaqevės ende mbetet i pa zgjidhur. “Edhe ēka duhet tė ndodh nė Karaqevė qė tė jemi nė rend tė ditės nga ana e Parlamentit tė Kosovės. Unė vėrtet s`kam koment tutje dhe ēka do qė ndodhė tash e tutje ėshtė pasojė e neglizhencės sė kėtyre institucioneve. Po tė ndėrhyhej me kohė tė paktėn policia kufitare do tė patrullonte mė shpesh nė vijėn kontestuese” shprehet Lenjnai./rajonipress/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma