Heshtjen e ministrit Hyseni opozita e quan paaftėsi

“Skėnder Hyseni, ndoshta mund tė jetė njė diplomat i mirė, por kurrė nuk do tė arrijė tė jetė njė ministėr i mirė, i cili ėshtė i zoti pėr tė pėrballuar sfidat e sigurisė”, ka thėnė deputeti Rexhep Selimi, anėtar i Komisionit parlamentar pėr mbikėqyrjen e punėve te brendshme, tė sigurisė dhe FSK-sė, shkruan sot Koha Ditore.
Ky reagim vjen njė javė pas aksionit publik tė Policisė sė Kosovės pėr arrestimin e pesė personave pranė liqenit tė Badovcit, nėn dyshimin se kishin planifikuar akt terrorist nė Kosovė dhe heshtjen e ministrit tė Punėve tė Brendshme, Skender Hyseni.

Ky aksion policor ishte pasuar edhe me deklarata kundėrthėnėse nėse te tė dyshuarit ėshtė gjetur edhe ndonjė substancė helmuese dhe se a ishte planifikuar helmim masiv i qytetarėve.

Madje, ndėrprerja kolektive e ujit nė Prishtinė, mė 11 korrik, bėri qė qytetarėt tė pėrfshihen nga paniku. Ndėrkohė u konfirmuan edhe kėrcėnimet ndaj objekteve vitale tė Republikės sė Kosovės nga grupe tė afėrta me ISIS.

http://koha.net/?id=27&l=67062

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma