Kozniku, i gatshėm pėr sfidat e reja

Ardian Kozniku ėshtė i gatshėm pėr sfidat e reja. Trajneri kosovar e udhėhoqi Shkėndijėn drejt pozitės sė tretė nė Kampionatin maqedonas sezonin e kaluar, ndėrsa tash po shikon pėrpara.
Ish-futbollisti i njohur kosovar ėshtė shkolluar dhe insiston se e ka pėrpara njė karrierė tė gjatė nė zejen e trajnerit.

“Momentalisht jam duke pushuar dhe po pres ndonjė ofertė pėr angazhim nė ndonjė klub tė ri. Unė nuk dua tė punoj si asistent, pasi dua tė bėhem trajner i njohur. Tek Shkėndija e kisha njė pėrvojė tė madhe. Jam mjaft i lumtur pėr kohėn qė e kam kaluar aty. Tetova me tė vėrtetė e do klubin e saj”, thotė Kozniku nė njė intervistė pėr “dnevno.hr”, pėrcjell Zėri.info.

“Unė e kam pasur njė karrierė tė mirė si lojtar dhe nuk kam frikė dhe jam i bindur se do ta kem njėjtė edhe si trajner. Jam shkolluar, arsimuar dhe jam gati pėr ēdo sfidė”, shtoi ai, raporton Zėri.info.

Gjakovari siguron se pėrkundėr ftohjes sė marrėdhėnieve ndėrmjet shqiptarėve dhe maqedonasve, nė klubin tetovar nuk ka pasur ndasi etnike dhe se tė gjithė ishin tė njėjtė. /Zėri/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma