Ndezja e hamulloreve shqetėson qytetarėt gjilanas

Gjilan - Ndezja hamulloreve po shkakton telashe tė mėdha pėr banorėt tė cilėt gjenden afėr vatrave tė zjarreve. Vetėm tė dielėn zjarrfikėsit kanė intervenuar nė disa lokalitete derisa njė zjarr mė i madh ėshtė paraqitur nė mes tė lagjes sė tetė nė drejtim tė Livoqit. Zjarrfikėsit janė treguar shumė efikas derisa banorėt apelojnė qė ndezjet tė bėhen tė dėnueshme pėr ata qė kapen duke shkaktuar zjarre.
Njė zjarr i njė hamulloreje nė mes tė lagjes sė tetė dhe Livoqit tė Poshtėm ka shqetėsuar tej mase banorėt e kėsaj zone pasiqė zjarri kishte kapluar disa hektar. Zjarri ishte ndezur pėr disa orė gjė qė kishte shkaktuar tym nėpėr shtėpitė e banuesve.

Pasi janė lajmėruar zjarrfikėsit ata kanė dalur menjėherė nė vendin e ngjarjes ku profesionalisht e kanė lokalizuar nė tėrėsi zjarrin.

Edhe policia ishte e pranishme derisa banorėt e kėtyre zonave thanė se ata qė kapen duke ndezur hamullore duhet tė arrestohen dhe ndiqen penalisht.

Edhe policia disa herė ka apeluar qė mos tė ndizen hamulloret sepse ato shkaktojnė zjarre tė pakontrolluara./rajonipress/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma