Pacolli: Ngjarje tragjike qė do tė jetė me mua tėrė jetėn

Kryetari i Aleancės Kosova e Re, ​Behxhet Pacolli, ka vizituar familjet e pesė punėtorėve tė kompanisė "Mabetex", tė cilėt ditė mė parė humbėn jetėn nė njė aksident nė njė kantier ndėrtimi nė Astana Kazakistanit.
Pėrmes njė postimi nė Facebook Pacolli ka pohuar qė kėto kanė qenė momentet mė tė vėshtira, tė cila nuk do t’i harrojė kurrė. Ai ka bėrė thirrje qė tė gjithė tė lutemi pėr familjet e viktimave.

Lexojeni tė plotė postimin e Pacollit nė Facebook:

"Tė dashur miq, tė dashur kolegė dhe tė nderuar pėrfaqėsues tė mediave.

Kėto ditė kanė qenė vėrtetė shumė tė vėshtira pėr mua, pėr familjen time dhe tė kompanisė Mabetex. Por mė sė shumti pėr familjet e viktimave nė Astana, tė cilet edhe personalisht i vizitova. Kjo ngjarje tragjike sigurisht qė do tė jetė me mua tėrė jetėn.

Me kėtė postim dua vetėm tė ju falėnderoj shumė pėr mbėshtetjen e juaj nė kėto ditė tė vėshtira. Pėr ngushėllimet dhe emocionet e juaja. Qė ishit me mua, me familjet dhe me kompaninė time nė kėtė tragjedi. Gjithashtu falėnderoj Kryetarin e Kuvendit z. Veseli, Kryeministrin Mustafa dhe ministrin e Jashtėm z. Thaēi pėr ngushėllimet e tyre.

I lutem Zotit qė kjo mos t’i ndodhė askujt mė. Dhe tė lutemi se bashku pėr familjet e viktimave" (sic.), ka shkruar Pacolli. /Telegrafi/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma