Policia apelon: Mos festoni me armė!

Nė kuadėr tė “urdhrit operativ pėr sezonin veror 2015”, Policia e Kosovės (PK) ka paraparė njė objektivė tė veēantė pėr parandalimin e pėrdorimit tė armėve tė zjarrit, duke pėrfshirė parandalimin e pėrdorimit tė tyre nė ceremoni festive, ahengje e dasma.
Policia e Kosovės njofton se ka marrė masa shtesė me shtimin e prezencės policore dhe reagimin e menjėhershėm nė tė gjitha rastet ku ka informacione pėr pėrdorim tė armėve tė zjarrit.

“Pėrdorimi i armėve tė zjarrit ėshtė veprimtari e kundėrligjshme dhe e rrezikshme pėr qytetarėt, andaj APELOJMĖ tek tė gjithė qytetarėt qė tė mos pėrdorin armėt nė asnjė rrethanė, e as nė ceremoni festive, nė tė kundėrtėn do tė pėrballen me pasoja ligjore”, thuhet nė njoftimin e PK-sė.

Njėkohėsisht, Policia e Kosovės falėnderon tė gjithė qytetarėt pėr bashkėpunimin e ndėrsjellėt, nė parandalimin e kėsaj dukurie negative pėr shoqėrinė. /Teelgrafi/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma