The Guardian zgjedh foton nga Prishtina kur prezanton momentet mė tė mira tė festimit tė Bajramit

​E pėrditshmja britanike, The Guardian ka treguar 8 fotografitė tė festimit tė Fitėr Bajramit nė botė, ndėr to edhe njė fotografi e realizuar nė Prishtinė nga fotografi Armend Nimani.
E gjashta me rend ku shkruajnė "Prishtinė, Kosovė -Djemtė e rinj duke marrė pjesė nė faljen e Bajramit nė xhamin e "Sulltan Mehmet Fatih", transmeton Express.

E veēanta e kėtyre djemve ishte se kishin vendosur tė kombinonin veshjen tradicionale me atė tė fesė. Po ashtu edhe fytyrat e buzėqeshura i bėn simbol nė medie jo vetėm qendrore por edhe botėrore.

/TheGuardian

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma