Ardian Limani nuk e ndėrron Dritėn pėr Gjilanin

Gjilan - Transferimi i futbollistėve nė skuadrat rivale, gjithmonė kanė qen problematik, njė gjė e tillė tani e disa ditė ka ndodhur me 21 vjeqarin mbrojtėsin e Dritės Ardian Limani, por futbollisti mė i mirė i Dritės Ardian Limani "vulos" iluzionet se do tė kalon tek rivali lokal Gjilani.
Edhe pse ėshtė quar shumė pluhur pėr kėtė transfer, Limani ka bėrė tė ditur, se donė t`i mbetet besnik skuadrės sė tij tė gjertanishme Dritės edhe pėr njė stinor.

Njėri ndėr mbrojtėsit mė tė mirė nė futbollin e Kosovės, Ardian Limani ka gjetur gjuhė tė pėrbashkėt me drejtuesit e Dritės duke shuar emocionet e dy klubeve. “Kam pasur kontakt me skuadrėn e Gjilanit, por dua t`i mbetem besnik Dritės, edhe pse kam pasur njė ofertė tė jashtėzakonshme nga Gjilanasit, dua t`i ndihmoj skuadrės sė Dritės nė sfidat e ardhshme nė Superligėn e Kosovės” ka thėnė talenti 21 vjeēar i Dritės Limani.

Mbrojtėsi i Dritės pėr herė tė parė, pasė euforisė sė kėtij transferi pėr rajonipress ka qartėsuar se cilat ishin shkaqet pėr qėndrimin e tij tek ,,bardh e kaltertit,, e Dritės. “Nuk kam mundur tė kaloj tek Gjilani, pasi e kam ndier veten se po i tradhtoj tifozėt e Dritės “Intelektualėt”. Dėshira ime ishte qė gjatė karrierės sime ta kem trajner Bekim Isufin, por edhe dashurin qė kam ndaj Dritės, pėr kėtė jam shumė i lumtur qė do tė jem pjesė e Dritės” ka thėnė ai.

Limani ka falėnderuar interesimin e Gjilanit qė tė jetė pjesė e tyre, ai ka refuzuar edhe skuadrėn nga kryeqyteti Prishtinėn.

Ndėrmjetėsuesi i Dritės gjatė transfereve tė futbollistėve, nė taborin e Dritės Fisnik Kėrqeli, pėr kalimin e Limanit nė Gjilan thotė se nganjėherė as tė hollat nuk bėjnė punė, pėr transferin e Limanit nė Gjilan ka qen vetėm ėndėrr e tyre, por realiteti nuk pėrputhet me dėshirat e tyre.

Njė transfer i mundshėm, por i dėshtuar i futbollistit tė Dritės Betim Syla, nė skuadrėn rivale tė Gjilanit, nuk ndodhi para disa ditėsh. Edhe pse gjithēka kishte pėrfunduar, nė momentet e fundit ky transfer nuk u realizua, duke bėrė tė ditur se rivaliteti sportiv nė mes Gjilanit e Dritės ėshtė i madh./rajonipress/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma