Perandoria e milionerėve zhvat paratė e klasės sė diskriminuar

Politikanėt punojnė pėr interesa tė bizneseve oligarkike. Hyseni: Pushteti krijon dhe zgjeron bizneset nė favor tė zhvatėsve.
“Nė klasėn e tė privilegjuarve janė pushtetarėt dhe oligarkėt e lidhur me ta, tė cilėt janė bėrė milionerė nė Kosovėn e pasluftės, dhe e kanė krijuar perandorinė e milionerėve nga paraja e klasės sė diskriminuarve, qė do tė thotė se kanė krijuar pasuri marramendėse nga kurrizi i popullit, korrupsioni, krimi i organizuar, informaliteti, nga vjedhja dhe zhvatja e parasė publike”, thotė analisti Faik Krasniqi

Kosova ėshtė vend ku klasa e mė tė pasurve janė pushtetarėt dhe oligarkėt e lidhur me ta. Ėshtė krijuar perandoria e milionerėve, tė cilėt pėrfitojnė nga paraja e taksapaguesve. Edhe bizneset e perandorisė financiare janė krijuar pėrmes parasė publike, pėrmes tenderėve e monopoleve tė krijuara. Lidhja e pushtetit me oligarkinė funksionon mė sė miri pėr tė zhvatur sa mė shumė tė mirat publike./kosova sot/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma