Gjetan Keta mbron titullin, mposht rusin

Gjetan Keta keta ka mposhtur boksierin rus Kanbolatov. Boksieri Gjetan Keta mbrojti me sukses titullin Euroaziatik dhe tė Paqėsorit nė peshėn e mesme tė versionit WBC, duke zhvilluar njė ndeshje tė jashtėzakonshme nė “Gerry Weber Stadion” tė Halles, ku fitoi me K.O nė raundin e tretė.
Njė sukses, i arritur ashtu siē i ka hije dhe nofkės sė tij, Mike i “Hekurt”, teksa zhvilloi njė duel ndaj rusit Kanbolatov, tė cilin e dominoi nga fillimi deri nė fund, duke e rrėzuar plot 6 herė, i cili nuk humbiste prej plot 4 vjetėsh.

Ashtu siē ka bėrė gjithmonė Gjetani, u ngjit mbi ring me motive shqiptare, tinguj, qė i dhanė frymėzimin e duhur pėr ta nisur menjėherė nė mėnyrė agresive ndeshjen, aq sa nė raundin e parė e rrėzoi dy herė kundėrshtarin e tij, shkruan albeu.com.

Dhe nė raundin e dytė, Keta, sėrish me njė seri kombinimesh me tė majtėn dhe tė djathtėn, nuk e lejoi pėr asnjė ēast kundėrshtarin tė mbushej me frymė, duke mos i lejuar atij tė shfrytėzonte dhe ato 10 centimetra gjatėsi nė favor. Kanbolatov u rrėzua dhe dy herė tė tjera nė tapet, por gjithsesi arriti ta mbyllė raundin, transmeton SuperSport.

Gongu nuk do ta shpėtonte mė rusin, pasi nė raundin e tretė, Keta e bėri sėrish kundėrshtarin e tij tė ndjente erėn e tapetit, pėrpara se ta rrėzonte pėrfundimisht pėr fitoren e tij tė 19-tė nė karrierė, e 16-tė me K.O.

Stafi i tij e ngriti mbi supe bashkė me Gjerdanin e Artė, Gjetanin, ndėrsa vėllai Ismaili, bashkė me fanellėn e Autochtonus, i qėndronte nė krah i ndėrgjegjshėm se pėr Gjetanin, tashmė mund tė ketė ardhur momenti pėr tė kėrkuar “ėndrrėn” amerikane duke synuar ngjitjen nė ringun e mė tė mėdhenjve tė boksit botėror./express/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma