Kėrkuan “shpėtimin”, pėrfunduan nė ISIS

Tė pashkolluar, tė varfėr, krejtėsisht tė injoruar nga shteti, qindra kosovarė tė nacionalitetit shqiptar kanė rėnė pre e ndikimeve tė imamėve radikalė, duke i parė s’i tė vetmin shpėtim, pėrmes thirrjeve tė tė cilėve nė fund kanė pėrfunduar nė Siri dhe Irak.
Si pasojė, nė bazė tė njė raporti tė Kombeve tė Bashkuara, sot Kosova renditet nė vendin e katėrt nė botė pėr sa i pėrket luftėtarėve qė janė rreshtuar me grupin ekstremist tė quajtur IS apo “Shteti Islamik”, nė raport me popullsinė, me rreth 232 luftėtarė.

Por, sipas tė dhėnave qė ka “Zėri”, ky numėr ėshtė edhe mė i lartė, i cili shkon nga 260 deri nė 300 pjesėtarė.

Derisa nė fillim kanė shkuar vetėm persona tė gjinisė mashkullore, viteve tė fundit gjendja ėshtė bėrė edhe mė alarmuese, ku pjesėtarėve tė IS-it, i janė bashkuar edhe familje tė tėra, burra, gra e fėmijė./zeri/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma