“Lufta” me kosovarėt e “Shtetit Islamik”

Rreth 300 kosovarė, nė mesin e tyre 20 familje me gra e fėmijė nė vitet e fundit i janė bashkangjitur luftės sė “Shtetit Islamik” nė Siri.
Nga ky numėr disa janė kthyer, disa kanė vdekur por edhe shumė prej tyre kanė mbetur nė Siri, duke luftuar krah ISIS-it.

Ndėrkohė qė nė tri vitet e fundit policia e Kosovės i ka arrestuar gjithsej 99 persona nė Kosovė.

Nė kėtė numėr janė tė pėrfshirė edhe pesė tė dyshuarit pėr terrorizėm tė cilėt janė arrestuar mėngjesin e 11 korrikut nė afėrsi tė liqenit tė Badovcit.

Besnik Latifii, Enis Latifit, Milazim Haxhiaj, Gazmend Haliti dhe Fehmi Musa janė tė fundit qė janė paraburgosur, ndėrsa dyshohen se kanė tentuar tė pėrgatisnin vepra penale terroriste pėrkatėsisht tė shkatėrrojnė digėn e liqenit apo ta helmojnė ujin e liqenit prej nga furnizohen me ujė njė pjesė e qytetarėve tė kryeqytetit./zeri/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma