Shkėlqen nė Norvegji, Kastrati kėrkon tituj me Stromsgodsetin

Sulmuesi i Pėrfaqėsueses sė Kosoės, Flamur Kastrati, po kalon momente mjaftė tė mira me skuadrėn e tij Stromsgodset nė Norvegji.Anėsori kėmbėshpejtė, Flamur Kastrati, ka qenė kyē kėtė edicion me ekipin e tij Stromsgodset, nė elitėn e futbollit norvegjez, duke shėnuar dhe asistuar.
Nė 15 ndeshje tė zhvilluara, Kastrati, ka shėnuar tre gola dhe ka bėrė aq asistime, ndėrsa me plot sukses po paraqitet edhe nė kualifikimet pėr nė Ligėn e Evropės.

Nė njė bisedė me Telegrafin, Flamuri flet rreth formės sė tij momentale dhe synimeve qė ka me klubin.

“Jam nė njė formė mjaftė tė mirė, dhe shpresoj qė tė pėrmirėsohem edhe mė shumė gjatė ndeshjeve tė ardhshme, pasi gjithmonė ka vend pėr pėrmirėsime”.

“Kam shėnuar dhe kam asistuar nė kampionat dhe kjo ishte ajo qė kėrkonte trajneri nga unė. Qėllimi im ėshtė qė mos tė ndalem duke shėnuar gola dhe duke dhuruar asistime pėr shokėt, ndėrsa nė fund shpresoj qė golat ose asistimet ti kem nė numėr dy shifror”, thotė Kastrati pėr Telegrafin, qė zbulon edhe synimet me klubin.

“Aktualisht jemi nė njė formė jashtėzakonisht tė mirė, pas fillimit tė vėshtirė qė e patėm. Trajneri qė ishte mė parė u largua dhe erdhi i riu i cili ka sjellė njė frymė fituese nė klub. Gjithēka po shkon mirė dhe jemi afruar edhe afėr vendit tė parė”.

“Aktualisht Rosenborg qėndron nė pozitėn e parė me nėntė pikė mė shumė se ne, por edhe 15 ndeshje para fundit ne ende shpresojmė nė titullin e kampionit”, tha Kastrati pėr Telegrafin.

“Synim tjetėr i klubit ėshtė qė tė arrijmė tė futemi nė grupet e Ligės sė Evropės, pasi aktualisht jemi nė rrugė tė duhur pėr ta bėrė njė gjė tė tillė”.Djaloshi nga Deēani kishte disa oferta pėr tu larguar, mirėpo Stromsgodset nuk e lejoi njė gjė tė tillė.

“Kisha disa oferta mjaftė tė mira si nė Norvegji ashtu edhe nė shtetet tjera, mirėpo klubi kėmbėnguli tė mė mbaj. Natyrisht qė pėr mua ėshtė mirė kur klubi refuzon tė mė shes pasi e di se ata besojnė shumė nė mua”, vazhdon tutje Flamuri, i cili flet edhe pėr Pėrfaqėsuesen e Kosovės.

“Jam shumė i lumtur qė jam pjesė e Kosovės. Kur kemi grumbullime gjithmonė ndihem mirė dhe trajneri ėshtė duke formuar njė grup jashtėzakonisht tė mirė tė lojtarėve tė cilėt premtojnė pėr tė ardhme”.

Ėndrra jote? Sigurisht qė njė ditė tė luaj nė Kampionatin Botėror me Kosovėn, dhe besoj se kėtė ėndėrr do ta bėjė realitet”, pėrfundoi Flamur Kastrati.

23-vjeēari mė parė ka luajtur nė skuadrėn e famshme holandeze Twente, ndėrsa ka bėrė karrierė edhe nė Bundesliga 2, tek skuadrat Duisburg, AUE dhe Osnabruck. /Telegrafi/

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma