Kujdes: Mėrgimtarėt, cak i grabitėsve nė autostradėn serbe

Makinat me targa tė huaja janė cak i njė grupi tė organizuar kriminel serb, nė mesin e tė cilit dyshohet se ka edhe shqiptarė e turq. Grupi po lėviz nėpėr autostradėn nė Serbi, qė nga hyrja nga Kroacia dhe po grabit makinat me targa tė huaja.
Denoncimi ėshtė bėrė nga mėrgimtarė, tė cilėt kėtyre ditėve kanė ardhur nė vendlindje pėrmes kėtij destinacioni.

Njė nga mėrgimtarėt ka shkruar nė rrjetin social facebook, duke rrėfyer se grupi lėviz me 3 – 4 vetura, me ē`rast njėra ėshtė identifikuar Mercedes Benz S Klas me targa tė Berlinit tė Gjermanisė.

“Ata fillimisht afrohen dhe pėrmes njė pėrshėndetjeje islame kėrkojnė ndihmė se gjoja me familjen e tyre kanė mbetur nė rrugė. Ata ofrojnė gjėsende pėr tė shitur dhe varėsisht nga rrethanat edhe pėrmes kėrcėnimit mė pas nxjerrin paratė nga mėrgimtarėt”, rrėfeu pėr INA, njė nga mėrgimtarėt I.Rexhepi, i cili ėshtė njohur me kėtė rast.

Ai ka kėrkuar qė tė alarmohet kjo dukuri dhe se pėrfaqėsuesit shqiptarė nė Parlamentin e Serbisė tė denoncojnė kėtė gjė edhe nė institucionet serbe.

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma