Nuhiu synon Premier Leaguen

Sulmuesi kosovar Atdhe Nuhiu shpreson qė tė mos mbetet gjatė nė "Championship" (kategoria e dytė angleze).
Synimi i sulmuesit tė Sheffield Wednesday ėshtė qė nė njė tė ardhme tė afėrt tė luajė nė njė skuadėr tė Premier Leagues sė Anglisė.

Ai ka thėnė se ka interes pėr tė, por asgjė konkrete.
"Ende nuk ka asgjė konkrete me gjithė interesimin e disa skuadrave. Do tė jetė vėshtirė nė kėtė kohė Premier League, por do tė shohim se ēfarė do tė ndodhė. Dėshira ėshtė qė tė luaj nė ndonjė skuadėr tė Premier Leagues. Ky ėshtė synimi im, por nuk do tė jetė e lehtė. Anglia ka njė futboll jashtėzakonisht tė fortė", ka thėnė Nuhiu pėr “Kohėn Ditore”.

Nuhiu 25-vjeēar me Sheffield Wednesday ka kontratė deri nė qershor tė vitit tė ardhshėm. Te kjo skuadėr u transferua nė verėn e vitit 2013 nga skuadra austriake Rapid Vjena. Mė herėt ka luajtur edhe pėr disa skuadra tė tjera nė Austri, si dhe nė skuadrėn e Eskisehirsporit tė Turqisė.

Nuhiu mė herėt ka luajtur 13 ndeshje pėr U21 e Austrisė, ku ka shėnuar shtatė gola. Ai e ka kėrkuar rregullisht inkuadrimin nė ekipin "A" tė Austrisė, por deri mė tash nuk ėshtė ftuar. Interesim pėr Nuhiun kanė shprehur nė tė kaluarėn edhe Shqipėria e Kosova.
"Nuk ka ende asgjė rreth pėrfaqėsueses. Nuk kam ndonjė vendim", ka theksuar Nuhiu.

http://koha.net/?id=6&l=66895

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma