“Bum-Bum-Berisha”

Pas njė jave tė kaluar nė shtėpi me familjarėt e tij nė Norvegji, sulmuesi Veton Berisha qė ka shėnuar pesė gola nė dy ndeshje miqėsore me Greuther Furthin, i ėshtė kthyer punės, shkruan sot Koha Ditore.
Pėr pak ditė qėndrimi nė Furth ai ka marrė nofkėn “Bum-Bum-Berisha” pėr shpėrthimin e shpejtė. Pas kthimit ka dhėnė edhe njė deklaratė: "Idhulli im ėshtė Zlatan Ibrahimoviq".

Tė dy vijnė nga Skandinavia dhe rrėnjėt i kanė nga Ballkani, por qė nuk kanė shumė gjėra tė tjera tė pėrbashkėta.

Ndryshe nga Berisha qė ėshtė 21-vjeēar dhe i gjatė 172 centimetra, Ibrahimoviq ėshtė 33-vjeēar dhe i gjatė 195 centimetra. Madje, edhe jashtė fushės sė futbollit nuk e kanė famėn tė njėjtė.

“Mbi gjitha mė pėlqen mėnyra qesharake se si Ibrahimoviq sillet nė rrugė me njerėzit”, thotė sulmuesi i ri i Greuther Furthit.

Tė dy futbollistėt futbollin e kanė mėsuar nė rrugė. Berisha 21-vjeēar u rrit sė bashku me vėllanė e tij 22-vjeēar, Valon Berisha, qė luan pėr skuadrėn e Red Bull Salzburg, nė Komunėn e Egersundit me rreth 14 mijė banorė.

http://koha.net/?id=6&l=66888

Vėrejtje!

Rajoni Press nuk do tė botojė shkrime qė nuk i pėrmbushin kriteret dhe standardet profesionale tė gazetarisė bashkėkohore.

Nuk do tė ketė pėr askėnd mbyllje apo censurė,por jemi tė fokusuar qė nė kėtė agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni tė plotėsojnė kriteret profesionale.

Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet tė shkelin parimet etike (gjuhėn e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e ēfarėdoshme).

Agjencia Rajonale e Lajmeve i emėrtuar Rajoni Press, ėshtė krijuar ekskluzivisht pėr ta informuar shpejt, drejtė, saktė dhe objektivisht lexuesin, kudo qė ndodhet.
Materialet dhe informacionet e natyrave tė ndryshme nuk mund tė shtypen apo kopjohen pėr qėllime pėrfitimi.
Impresum: Shqip | English
Marketingu: Shqip | English
Kontakti: [email protected]

Rajonipress.com
Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara.
[email protected]
Plasma